Hlásni mi T-A-D-Y
a T-A-D-Y
paccFINáLE SONB TU!pacc
Hlásni miii T-A-D-Y
►JAk se správně nalíčit????◄☺

7. května 2009 v 16:28 | Líčení,líčení....jednou mě to zabije ta práce s tim :D
Jak se správně nalíčit?? Tak o tomto tématu asi uvažuje mnoho z nás.

Jak se přikrášlit a přitom to nepřehnat?? Který make-up použít a který naopak ne??

Mám pro vás pár jednoduchých rad, jak se správně nalíčit a nechat vyniknout vaši přirozenost.

Click na celý článek
↓↓↓​​

ZÁKLAD - Make-up

Je náš každodenní spojenec a nejlepší přítel. Vylepšuje texturu pleti i její barvu. Díky vylepšené technologii a zvýšené péči o zákaznice je make-up nejen barevnou vrstvou na pleti (jak si mnohé ženy myslí), ale pleť vyživuje, chrání a je jako ochranný každodenní plášť, jenž místo na těle nosíme na obličeji. A kdo by spal v kabátě, že? Proto nezapomínejte na večerní odlíčení.
Vyberte si odstín vhodný k vaší pleti. Dnešní make-up už nabízí mnohem více než dřív. Nabízí mnohé bonusy jako:
Bezchybný vzhled - díky malým částečkám, jež odrážejí světlo. Pomáhají zvyšovat využití světla a vytvářejí tak hezký vzhled zmírněním vrásek a skvrn na obličeji.
Ochrana před UV zářením- je normální když v létě vyjdete na slunce, že se chráníte oděvem, ale obličej můžete chránit vhodným make-upem, jenž obsahuje sluneční filtry.
Výživa pleti - některé make-upy mohou obsahovat výživné látky jako kyselinu salicylovou (proti uhříků), dále olejové inhibitory, antioxidanty, vitamín C a E, které zachovávají v pleti elasticitu a hydratující složky.

Jak vybrat správný odstín?
  • Nikdy nezkoušejte make-up na hřbetě ruky (barva pokožky na ruce a obličeji je rozlišná)
  • Zvolte tři odstíny, jež se nejvíce podobají barvě vaší pleti, naneste je na spodní část tváře nad čelistí.
  • Nechte make-up chvíli působit, aby mohl reagovat s vaší pokožkou.
  • Skvrnka, která zmizí je ten správný odstín pro vás.
  • O zvolené barvě make-upu se vždy přesvědčujte na denním světle.

Pokud máte ten správný odstín, můžete začít vaši cestu k dokonalému make-upu. Ta se skládá ze čtyř jednoduchých kroků.
1. Make-up nanášíme vždy na čistou a hydratovanou pleť. Nanášíme jej vždy při denním světle. Pro pokrytí celého obličeje můžete začít s několika skvrnkami na čele, na nose, na tvářích a bradě. Můžete jej nanášet prsty, ale houbička je hygieničtější. Pokud potřebujete jen částečné krytí, naneste make-up jen tam, kde jej potřebujete a rozetřete do ztracena. S množstvím opatrně, raději začněte s menší vrstvou, poté můžete přidávat.
2. Pro dokonalé rozetření použijte navlhčenou houbičku a nebo prsty. Krycí efekt budujte v několika vrstvách. Ale denní make-up by měl být přirozený, vypadáte lépe, pokud vám jsou vidět pihy a růžové tváře. Roztírejte vždy směrem dolů, jinak zvýrazníte póry a chloupky. Přebytek vždy rozetřete pod čelist a za ušní lalůčky, aby byl přechod do tónu kůže na krku přirozený.
3. Korektor je nejlepší aplikovat až na make-up, vklepejte jej jemně prsty pod oči a do vnitřního koutku oka. Kůži zbytečně netřete a nevytahujte - způsobuje to vrásky. Dále můžete korektorem zamaskovat červenou kůži okolo nosních dírek a další malé nedostatky pleti.
4. Zafixování podkladu - aby jste zafixovala korektor a tónovací krém v okolí očí a pod očima, lehce poprašte pleť práškovým pudrem - nejlépe jemným štětcem určeným pro nanášení pudru nebo labutěnkou. Nenanášejte jej mnoho, aby jste tak nezvýraznila vrásky.OČI

Důležitá je úprava obočí. Nevytrhávejte jej příliš. Použijte test tužkou. Přidržte si tužku vedle nosu, aby jste měla jeden konec těsně u nosní dírky a druhý konec procházel kolem vnějšího koutku. Kam vám tužka ukazuje, tam by mělo obočí končit. Pak otočte tužku tak, aby její konec procházel u vnitřního koutku, tady by mělo vaše obočí začínat.
Výběr barvy stínů - nejlepší bude, pokud budete experimentovat tak dlouho, dokud nebudete s konečným efektem spokojena. Pokud ale nemáte tolik času, vyzkoušejte barvy podle barevné typologie. Pro mladší vzhled se vyhněte třpytivým, tekutým stínům a tekutým linkám, protože zvýrazňují vrásky tím, že se v nich usazují.
Tři druhy aplikace stínů:
1. Stín nanesete na celé víčko a rozetřete jej do ztracena. Ke zvětšení očí použijte světlou barvu. Pokud chcete oči zmenšit, použijte střední odstín.
2. Aplikace střední barvy stínu na rozhraní pohyblivého víčka, vytvoříte tak hloubku. Štětečkem obkreslete rozhraní mezi pevným a pohyblivým víčkem, můžete i mírně přetáhnout do vrchu. Ale nikdy neprotahujte stín do boku za koutky očí.
3. Tmavý odstín aplikovaný těsně nad řasy. Toto líčení působí výrazně. Tužkou nebo štětečkem na stíny namalujte linku podél řas jak pod spodními, tak pod horními. Oči se tím zvýrazní a řasy vytváří hustší dojem.
Dále existují další druhy, jak nanášet stíny a kombinovat barvy. Nebojte se a experimentujte, vždy je můžete nakonec smýt. Některé tipy, jak se dají použít oční stíny, vám přinesu v aktuálních článcích.

Oční linky pomáhají upravit tvar oka. Linka by měla vždy být jemná a vedená co nejblíže řasám. Tekuté linky vytváří na obličeji tvrdý vzhled, nesnadno se aplikují a odstraňují. Proto je lepší jejich aplikaci nechat na profesionálech. Tužky na oční linky jsou měkčí než tekuté linky. Nejefektivnější je ale linka vytvořená pomocí očního stínu, jenž nanesete těsně pod řasy pomocí zašpičatělého štětečku.Oční linka vypadá lépe, pokud splývá s řasami a se stínem.

Řasy nejdříve je pročešte a jemně přepudrujte. Řasy nesmí být slepené do špiček. Řasenku nanášejte ve vrstvách. Pokud aplikujete řasenku na horní řasy, dívejte se dolů a nanášejte od konečků ke kořínkům řas. Horní řasy vždy malujeme od shora dolů (proti směru růstu) a dolní řasy od kořínků ke konečkům (po směru růstu).
Kroucení řas kleštičkami se může zdát náročné, ale po pár pokusech zjistíte, že na tom nic není a hlavně že řasy jsou krásně natočené směrem nahoru a opticky zvětšují oko.


RTY

Žádná rtěnka na vás nebude vypadat luxusně, pokud máte popraskané rty. Protože rty mají málo mazových žlázek, je dobré je pravidelně zvlhčovat balzámem na rty a chránit je před UV zářením.
Pro nanášení rtěnky použijte vždy štěteček, dovolí vám nanést rtěnku až do koutků rtů bez rozmazávání. Aby jste zabránila rozpíjení rtěnky, naneste v okolí rtů make-up a nebo použijte fixátor rtěnky.
Tužky na rty - při nanášení konturovací tužky objeďte jemně linii vašich rtů, a poté je i tužkou vybarvěte, docílíte tak lepšího vzhledu a po jídle vám nezůstane jen obrys provedený tužkou. Tužku vždy před malováním ořezejte - docílíte tak jemné linie.
Pro dlouho trvající matnou barvu na rtech, naneste konturovací tužku, rtěnku a přebytek barvy otiskněte do papírového kapesníčku poté rty jemně přepudrujte.
Fakta o rtěnkách:
  • Světlé barvy jsou modernější a nedá se jimi mnoho zkazit.
  • Mokrá neboli zvlhčovací rtěnka rty opticky zvětšuje.
  • Matné rtěnky vydrží déle než lesklé.
  • Tmavší odstín rtěnky způsobí, že rty vypadají menší.
  • Barva rtěnky vždy vypadá jinak na rtech než v tyčince, tón vašich rtů a chemická reakce vždy ovlivní konečný vzhled. Tzn. na vaší kamarádce může stejná rtěnka vypadat jinak než na vás.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JustineLindsay30 JustineLindsay30 | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 9:48 | Reagovat

If you are willing to buy a car, you would have to receive the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/credit-loans">credit loans</a>. Moreover, my mother always takes a bank loan, which seems to be really rapid.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama